Обучението е подходящо за специалисти от различни социални услуги за деца, учители, възпитатели, педагогически съветници и социални работници от ОЗД.
Програмата е основана на принципа, че възрастните, разпознавайки симптомите на насилие, трябва да сигнализират компетентните органи и да осигурят подкрепата на децата, основаваща се върху най-добрия интерес на детето, съгласно националното законодателство и международни стандарти.
Целите на обучението са:
- да се повиши теоретичната подготовка за същността на насилието над деца и специфичните особености при децата, жертви на насилие;
- да се повишат професионалните умения за идентифициране на индикаторите и симптомите на различните видове насилие;
- да се представи иновативен интегриран подход при работа по случаи на насилие над деца, междуинституционално взаимодействие и мултидисциплинарни екипи;
- да се повишат знанията и уменията за прилагане на програми за превенция на насилието;
- да се усвоят умения с оглед застъпване за прилагането на щадящи процедури в при участието на деца в правни процедури и да подпомогнат работата в случаи с деца жертви и/или свидетели на престъпление.
- да се изградят нагласи за участие в мултидисциплинарни екипи при интегриран подход на работа с деца – жертви на насилие.
Допълнителна информация
- Обучителният ден е с продължителност 8 учебни часа-от 9.00 до 17.00 часа или по договореност с Възложителя.
- Цената на обученията се определя в зависимост от темите, съдържанието и предлаганите материали.
- Изборът на допълнителни теми, организацията и времетраенето и са предмет на договаряне, съобразно нуждите на Възложителя.
- На участниците в обученията се издават сертификати или удостоверение за част от професия по Специалност Социална работа с деца и семейства в риск, код 7620201 и Специалност Социална работа с деца и възрастни с увреждания и хронични заболявания код 7620202
ЦЕНТЪР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНО ОБУЧЕНИЕ
ИНСТИТУТ ПО ОСЦИАЛНИ ДЕЙНОСТИ И ПРАКТИКИ
За контакт:
sapi@sapibg.org,
тел. 0892232781